نتایج جستجو برای عبارت :

شبستان

حدود یکسالی هست که بعضی شب ها با خانمم میرم شبستان و اونجا چایی و غذا میخوریم . شبستان یک سفره خانه سنتی هست . الان دیگه من اونجا خودمانی شدم و میرم توی آشپزخونه کمک میکنم . آخه به من میگه بیا با هم اینجا شریک بشیم ولی من میگم خب پول ندارم . میگه : 40 یا 50 میلیون تومان هم بیاری خوبه . میگم خب الان هیچی ندارم . بهش میگم آخه خونه درست کردم و ماشین هم خریدم همش با وام هست و قرض . حسن به من میگه تو خودتو خشک میگیری میدونم خیلی پول داری .
خلاصه حسن فعلاً در ش
* لینک گفتگو / خبرگزاری شبستان / بخش اول
* لینک گفتگو/ خبرگزاری شبستان / بخش دوم 
گفتگو توسط سرکار خانم مریم داوری صورت پذیرفت.
در حاشیه نمایشگاه پوستر
مروری بر منتخبی از آثار یازده دوره سوگواره هنر عاشورایی
در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری | ۱۱ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
 اگه گذرتان به بردسکن افتاد ، حتماً از سفره خانه و رستوران سنتی شبستان دیدن کنید و از غذاهای سنتی آن نظیر دیزی سنگی ، قورمه گوسفندی ، کشک بادمجان ، آش رشته و دیگر غذاهای سنتی و محلی آن امتحان کرده و لذت ببرید . این رستوران که به شکل معماری سنتی ساخته شده در ابتدای ورودی شهر بردسکن و در ضلع شمالی میدان نماز ( میدان ترمینال ) قرار دارد . فضای دنج و محیط آرام این رستوران همراه با پخش موسیقی های سنتی ، یک شب خاطره انگیز را برای شما عزیزان رقم می زند

اگه گذرتان به بردسکن افتاد ، حتماً از سفره خانه و رستوران سنتی شبستان دیدن کنید و از غذاهای سنتی آن نظیر دیزی سنگی ، قورمه گوسفندی ، کشک بادمجان ، آش رشته و دیگر غذاهای سنتی و محلی آن امتحان کرده و لذت ببرید . این رستوران که به شکل معماری سنتی ساخته شده در ابتدای ورودی شهر بردسکن و در ضلع شمالی میدان نماز قرار دارد . فضای دنج و محیط آرام این رستوران همراه با پخش موسیقی های سنتی ، یک شب خاطره انگیز را برای شما عزیزان رقم می زند . 

بیا این اللهم انی وقفت ها را کنار بگذاریم
بیا این التقی و النقی گفتن ها را کنار بگذاریم
بیا این یا سیدنا و مولاناها را فراموش کنیم
بگذار جایش بساط عاشقی پهن کنیم
بگذار فریاد بزنم و بگویم که چقدر عاشقت هستم
که بگویم عشقت رخنه کرده درتمام روحم
درتک تک سلول هایم 
در بند بند وجودم 
در این دل خانه خراب که یک پایش باب الجواد گیر کرده و یک پاپش باب القبله حرم ارباب
بگذار بازی کلمات را فراموش کنم
بگذار ارام حرف بزنم
بگذار آرام گریه کنم
بگذار بگویم که
مسجد رحیم خان اصفهانمسجد رحیم خان اصفهان یکی‌از جاذبه های تاریخی این شهر است که بوسیله میر حسن نوئی در محله نوی اصفهان سازه شوید و زیرا وفات نمود این سازه نصفه کاره باقی ماند . محمد رحیم خان بیگلربیگی وقت اصفهان به ادامه ساخت سازه پرداخت ولی قدمت ایشان هم کفاف نکرد و به همین بهانه برادرانش ساخت مسجد را به اتمام رساندند . این مسجد در سالیان اخیر هم بوسیله مردمان تزئین و کاشی کاری شده‌است . تزئینات و خطوط مسجد رحیم خان برگ
مسجد حکیم اصفهان، یکی از شاهکارهای معماری ایران در دوره اسلامی، مسجدی است چهار ایوانی با آجرکاری‌های بسیار متنوع و در حد یکی از بهترین کارهای معماری دوره صفویه می‌باشد. این مسجد دارای محراب‌های متعدد و متنوع که هر کدام نسبت به شبستان خود ساخته شده و ایوان‌های مرتفع و شبستان‌های تابستانی و زمستانی و طاق‌نماهاست که با تزییناتی بسیار عالی همراه است.
این مسجد در محله‌ای قرار گرفته (بازارچه نو انتهای بازار رنگرزان) که دور از دیدگاه جهانگر
نمایشگاه کتاب 1398 امروز رسما افتتاح شد . ما هم از طریق نوکو یک غرفه داریم که در اون به معرفی محصولات و خدمات و اپلیکیشن نوکو می پردازیم . نمایشگاه کتاب فرصت خیلی خوبیه برای محک زدن خودمون ...خوشحال میشیم شما هم به ما سر بزنید .آدرس غرفه ما : طبقه دوم شبستان امام خمینی راهرو 14 ردیف 3 غرفه 45
مسجد
وکیل یکی از زیباترین مساحد ایران که در شیراز و در خیابان آیت الله طالقانی ، غرب
بازار وکیل واقع شده است. مسجد وکیل نیر هچون بناهای دیگر مجموعه وکیل به دستور
کریم خان زند بنا گردید. مسجد وکیل با معماری زیبا و بی نظیرش شما را به درون خود
می کشاند و دریچه ای تازه را پیش چشم تان می گشاید. وسعت زیاد مسجد وکیل  به همراه زیبایی و اصول معماری به کار رفته
در این مسجد، باعث شده تا از آن، به عنوان یکی از بناهای محبوب شیراز
یاد شود. بر اساس اسناد، تار
این بنای مستحکم به سبک کلاسیک و چهار ایوانی ساخته شده است. چهار ایوان آن در صحن مربعی مسجد قرار گرفته اند و در فواصل میانی ایوان ها شبستانی های وسیعی وجود دارد. مسجد دارای دو در ورودی و خروجی است. ایوان هایی که در اضلاع متفاوت مسجد قرار دارند به طور قرینه ساخته شده اند. هنر ایرانی در سراسر این بنا به چشم میخورد. طاق های گنبدی و مناره هایی با سبک ایرانی و همچنین وجود خطوطی بر زمینه گچی زیبایی آن را دو چندان کرده است. مناره ‌های مسجد به سبک مقرنس
یکی از بناهای زیبا و دیدنی مجموعه زندیه که با مرگ کریم خان زتد ناتمام ماند مدرسه آقا بابا خان شیراز می باشد این بنا در ضلع جنوب شرقی مسجد وکیل طراحی و ساخته شده است. گوشه غربی مدرسه به دیوان شبستان مسجد متصل است. تنها ورودی این مدرسه در گوشه جنوبی آن و از کوچه نسبتا وسیعی می باشد.
ادامه مطلب

رئیس آبفای شهری شهرستان ایلام یادآور شد: تأمین آب شرب نقاط مختلف ازجمله شهرک صنفی ایلام، دانشگاه فرهنگان بااعتبار بیش از ۲ میلیارد تومان انجام‌شده است.

«رحیم دوست محمدی»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، بابیان این مطلب، اظهار کرد: علت اصلی افت فشار آب شبکه در شهر ایلام استفاده غیرمجاز از طریق انشعاب غیرمجاز است.
ادامه مطلب
در تردید‌ هایم
بین عشق و دلتنگی
تو مثل صبحی به رنگ یاس
زندگی را برایم معنی می شوی!
من نام تو را در شبستان اصلی آسمان شنیده ام
هر بهار، با نام تو آغاز می شود:
باران...
شنیده ام،
مقدس ترین شکل عشق، باران است،
من در کدامین پشت بام
در کدامین کویر تشنه
پس کدامین لحظه زیبای هوس 
من کی پیاله ای شوم برای نزول تو بر عطشناکی گلویم؟
امشب،
من در خویش گمشده ام
مرا ببار بارانم
بگذار از غبارهای دلتنگی ات پاک شوم!
دیدی که یار چون ز دل ما خبر نداشتما را شکار کرد و بیفکند و برنداشتما بی‌خبر شدیم که دیدیم حسن اواو خود ز حال بی‌خبر ما خبر نداشتما را به چشم کرد که تا صید او شدیمزان پس به چشم رحمت بر ما نظر نداشتگفتا جفا نجویم زین خود گذر نکردگفتا وفا نمایم زان خود اثر نداشتوصلش ز دست رفت که کیسه وفا نکردزخمش به دل رسید که سینه سپر نداشتگفتند خرم است شبستان وصل اورفتم که بار خواهم دیدم که در نداشتگفتم که بر پرم سوی بام سرای اوچه سود مرغ همت من بال و پر نداشتخا
گورِ ما روزی ز گل همچون گلستان میشود
تربتم آغشته با ساغرِ مستان میشود 

در بهاران وعده گاهِ گل و بلبل خاک ما
در زمستان رهروان را چون شبستان* میشود 

نغمه های هجر ما را گر که دیوانی کنند 
بیدلان را چون کتابی در دبستان میشود 

بلبلان‌ از عشق گل اندر گلستان میپرند
وز نوای بیدلان دنیا گلستان میشود 

عشق بازی راه و رسمی و طریقی داردی 
ورنه تنها با شریعت ماتمستان میشود 

گر شریعت را گُزیدی، هان طریقی پیشه کن 
چون که شوره زار دل همتک* بُستان میش

اولین سالگرد شهادت شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، شهید راه نابودی اسرائیل
همراه با اجتماع عظیم جوانان عاشورایی

سخنران: حجت الاسلام و المسلین حاج علیرضا پناهیان
مداح: حاج مرتضی طاهری
جمعه 23 فروردین  1398 ، بعد از نماز مغرب و عشا
مسجد مقدس جمکران ، شبستان کربلا

اولین سالگرد شهادت شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، شهید راه نابودی اسرائیل
همراه با اجتماع عظیم جوانان عاشورایی

سخنران: حجت الاسلام و المسلین حاج علیرضا پناهیان
مداح: حاج مرتضی طاهری
جمعه 23 فروردین  1398 ، بعد از نماز مغرب و عشا
مسجد مقدس جمکران ، شبستان کربلا
حدیث دوست نگویم مگر به حضرت دوست
چرا نمایشگاه کتاب را باز برگرداندند به مصلی؟ من یکی که خیلی خوشحال بودم از تغییر مکان نمایشگاه. خوشحالی من یک دلیل شخصی دارد و آن هم فرار از خاطرات تلخ است. با مصلی خیلی خاطرات تلخ و شیرین دارم اما نمیدانم چرا هر سال وقتی برای اولین بار پایم را میگذارم داخل شبستان و بوی کاغذ میخورد به دماغم خاطره های بد به ذهنم هجوم می‌آورند.
هر سال با خودم عهد میکنم که امسال اصلا پایم را نمایشگاه نمیگذارم و بعد باز ماجرا طوری
گدای کوی کریمیم و نان بهانه‌ی ماستنظر به منظر جانان مراد و منظور استچقدر غبطه خورم بر کبوتران بقیعشکسته بال و پرم… قبر خاکی اش دور استبه قبر خاکی او سایبان بدهکاریمبرای گنبد و گلدسته نقشه‌ها داریممرضیه نعیم امینی

آید آنروز که آییم به ایوان طلاتبا چراغ و علم و پرچم و گلدان طلاتچارده صحن بسازیم برای حرمتچارده باب شود باز به دالان طلاتاسم هر باب بنام یکی از معصومینزینت سر درِ هر باب به عنوان طلاتوسط صحن که افتد حرم پیغمبردور تا دور بسازیم
2482 - «مهرداد فرهمند» خبرنگار شبکه
بی‌بی‌سی با اشاره به حضور مردان و زنان سلطنت‌طلب با پوشش نامناسب در
مراسم سالگرد «محمدرضا پهلوی» در قاهره، گفت: “خانم‌هایی ایرانی در این
مراسم دیده‌ام که گویی به کنار دریا آمدند ... بگذریم از اینکه مراسم در
مسجدی مهم برپا می‌شود که برای مردم مصر بسیار محترم است. این همه میهنان
با چنین ظاهری در شبستان بزرگ بلند بلند می‌خندند و از این طرف به آن طرف
می‌دوند و عکس می‌گیرند، آن هم در حالی که ملت (مصر) دارن
مدتی است، هی منتظر می مانم تا موعدش فرا برسد. موعد اذان مغرب. شمرده ام...کمتر از ۱۵ پلاک با خانه کوچک ما فاصله دارد، این خانه بزرگ. نمی دانم چرا، ولی اسمش همت آباد است. شاید چون با همت مردم محل آباد شده. سادگی و بی پیرایگی در این محل موج می زند. خبری از هشتی و طاق و مقرنس و کاشی کاری های انچنانی نیست. حتی در محرابش. در عوض سرشار از معنویت است. تصویر بالا ورودی شبستان مسجد همت آباد است. مسجدی با امام جماعتی از سلسله سادات که با وسواس خاصی سوره حمد را ق
رندم و شهره به شوریدگی و شیدائی
شیوه ام چشم چرانی و قدح پیمائی

عاشقم خواهد و رسوای جهانی چکنم
عاشقانند به هم عاشقی و رسوائی

خط دلبند تو بادا که در اطراف رخت
کار هر بوالهوسی نیست قلم فرسائی

نیست بزمی که به بالای تو آراسته نیست
ای برازنده به بالای تو بزم آرائی

شمع ما خود به شبستان وفا سوخت که داد
یاد پروانه پر سوخته بی پروائی

لعل شاهد نشنیدیم بدین شیرینی
زلف معشوقه ندیدیم بدین زیبائی

کاش یک روز سر زلف تو در دست افتد
تا ستانم من از او داد شب تن
ایران آرشیتکت
پیشینهٔ ایران آرشیتکت به حدود هزاره هفتم پیش از میلاد می‌رسد.
از آن زمان، پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، توسعه و تکامل یافته‌است.
معماری ایران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است:
ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، ... که هریک در عین سادگی معرف شکوه معماری ایران است.
ویژگی‌های معماری ایرانی
در معماری ایرانی، با وجود خصایلی چون تناسب و زیبایی سردرها  ک
به دلیل مجاورت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و همچنین زیبایی های هنری آن پربازدیدترین مسجد ایران محسوب می شود. در گذشته این مسجد محل تجمع سیاسی فرهنگی مردم علیه حکومت بود و به این دلیل بعد از آن محبوبیت زیادی پیدا کرد . امروزه مسجد گوهرشاد توسط هشت ورودی کوچک و بزرگ به دیگر بخش‌های حرم رضوی مرتبط است. که به عنوان وسیع‌ترین و کهن‌ترین مسجد در اماکن متبرکه رضوی همواره محل برگزاری دائمی نماز جماعت است. زائران، گردشگران و بازدید کنندگان زیادی
سفیرچین در ایران ضمن اعلام مخالفت از تحریم های یک‌جانبه آمریکا برعلیه ایران، گفت: ما آماده همکاری همه جانبه با ایران هستیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، «چانگ هوآ» امروز در دیدار با استاندار زنجان به موقعیت سوق الجیشی زنجان اشاره و اظهار کرد: این استان در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و همین موجب جایگاه ویژه آن شده است.

سفیرچین در ایران با اشاره به پیشینیه زنجان و وجود آثار تاریخی ارزشمند بالاخص گنبد سلطانیه افزود: این آثار تاریخ
مسجد امام اصفهان
مسجد امام اصفهان یکی‌ از مهم‌ترین‌ بناهای عصر صفویه است.که‌ پیش‌تر به‌ نام‌های مسجد شاه‌، مسجد سلطانی‌ جدید و جامع‌ِ عباسی‌ شهرت‌ داشت‌.این بنا از شاهکارهای معماری، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است.مسجد امام، نمایانگر اوج هزار سال مسجدسازی در ایران به شمار می‌رود.
مسجد امام اصفهان که به مسجد جامع عباسی شهرت دارد یکی از مساجد تاریخی و دیدنی میدان نقش جهان اصفهان می‌باشد.این مسجد در دوران صفوی ساخته شد و ی
«مریم زندی»، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: 6 عنوان کتاب در دست چاپ است که تا پایان سال جاری از این آثار رونمایی می‌شود.  
 مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان همدان افزود: 9 داستان از 9 نویسنده مدانی با عنوان «موسیقی دیوارها»، یکی از آثار در دست چاپ است که در این کتاب داستان هایی با موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و موضوعات آزاد برای نوجوانان گردآوری شده است.
آموزش نویسندگی
مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است

وی ادامه داد: اما اگر منطق امامت بر جامعه حاکم شود انحرافات از بین می رود و این هنر انقلاب بود که فرهنگسازی و درک عمیقی را از باور مهدویت ارائه کرد. هر جا انقلاب با مهدویت و تفکر امام زمانی که بروز و نمودش ولایت فقیه است پیش رفته، تحولات بزرگی را رقم زده است مثل دوران دفاع مقدس که پاسخی قاطع بود به جریان های انحرافی که دین را در عرصه های سیاسی اجتماعی فاقد کارایی می دانستند.خادمیان در پایان خاطرنشان کرد: در آن زمان همه جهان کفر جمع شده بود تا
ای حسین!با تو چه بگویم ؟
«شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هائل»
و تو ای چراغ راه، ای کشتی رهایی، ای خونی که از آن نقطه صحرا، جاودان می‌طپی، و می‌جوشی، و در بستر زمان جاری هستی، و بر همه نسل‌ها می‌گذری، و هر زمین حاصلخیزی را سیراب خون می‌کنی، و هر بذر شایسته را، در زیر خاک، می‌شکافی و می‌شکوفایی، و هر نهال تشنه‌ای را به برگ و بار حیات و خرمی می‌نشانی.
ای آموزگار بزرگ شهادت !برقی از آن نور را بر این شبستان سیاه و نومید ما بیفکن، قطره‌ای از آ
امروز رفتم نمایشگاه کتاب کلا 40 دقیقه تقریبا داخل شبستان چرخیدم ...
فقط یه کتاب سفر شهادت امام موسی صدرو خریدم...
تو این غرفه هم حورا صدر دختر امام موسی صدر رو دیدم(که برای من داخل کتاب رو امضا کردند) ...
خودشون غافلگیر شدند انگار ،که ازشون امضا گرفتم...
نمی دونم شاید اشتباه کردم ولی خیلی خوش حالم...
و همچنین اقای زائری رو دیدم. خیلی دلم می خواست باهاشون صحبت کنم ولی حسش نبود...
کلا خیلی حرف با هاشون دارم....
به قول حضرت اقا مخاطب بسیاری از باید ها خودشو
تبریزایران مساجد باشکوه متعددی دارااست که هرمورد از آنها شاهکاری از هنر و معماری اند و در مشاهده از آنان سرشار از حس معنویت می‌شوید . یکی‌از مساجد تاریخی و باشکوه کشور‌ایران مسجد کبود است , مسجدی که به نیکی معماری بعداز اسلام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذارده او کی از نادر مساجد آبی‌رنگ دنیاست . چیزی که سبب ساز شده اینجا به مسجد کبود مشهور شود وجود کاشی های لاجوردی رنگ است که زیبایی خاصی را برای مسجد به‌وجود آ
 ایران ارشیتکت
تمامی بررسی‌ها و کاوش‌های باستان‌شناسی حکایت از آن دارد که پیشینهٔ  ایران ارشیتکت یا معماری ایران به حدود هزاره هفتم پیش از میلاد می‌رسد.
از آن زمان تاکنون، پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، توسعه و تکامل یافته‌است.
ایران ارشیتکت یا معماری ایران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است:
ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و ع
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع زواره

در این فایل مسجد جامع زواره واقع در اصفهان مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای27 اسلاید قابل ویرایش برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
27

حجم
5405 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع زواره

مساحت این مسجد حدود 1200 متر مربع است و با مصالحی همچون آجر؛ سنگ؛ گچ و خاک ساخته شده و طرح آن مستطیلی شکل است و

انقلاب اسلامی ایران به رهبری مرجعی عالیقدر به پیروزی رسید که خود پرچم دار معارف مهدوی بود. امام خمینی(ره) همواره در زندگی به گونه ای عمل کرد که می توان او را نمونه کاملی از یک منتظر واقعی در عصر غیبت به شمار آورد. رهبری که دین فراموش شده را به زندگی مردم بازگرداند و مهمترین آموزه شیعی یعنی مهدویت را از ابعاد مختلف به جامعه رساند.در واقع پیروزی شکوهمند انقلاب، با داعیه احیای دین و آماده سازی جامعه برای حکومت جهانی امام عصر(عج)، پا به عرصه نها
اولین‌ مسجد ـ مقبره‌ از دوره فاطمیان‌ (حک: 297ـ567) در قاهره‌. این‌ مسجد در مشرق‌ قاهره‌، در ناحیه جَبَل‌ مُقَطَّم‌، واقع‌ است‌ . نام‌ آن‌، طبق‌ کتیبه مرمرینی‌ در مدخل‌ بنا، از اسم‌ سازنده‌اش‌، امیرالجیوش‌ بدرالجمالی‌(متوفی‌ 487)، وزیر مسیحی‌ مستنصر فاطمی‌، گرفته‌ شده‌ و بر اساس‌ همان‌ کتیبه‌، مشهدالجیوشی‌ نیز خوانده‌ شده‌ است‌ (سعاد ماهرمحمد). در جانب‌ چپ‌ محراب‌، قبری‌ هست‌ که‌ مردم‌ آن‌ را مدفن‌ بدرالجمالی‌ می‌دانن
مسجد
جامع قم در بافت قدیم شهر، خیابان آذر و نزدیک دروازه ری واقع گردیده است. مسجد جامع قم نیز از جمله مکان‌های تاریخی مهم و ارزشمندی است که
با به کارگیری اصول معماری ایران ، از جلال و شکوه قابل توجهی برخوردار است. جالب است بدانید که حرم حضرت معصومه نیز در نزدیکی مسجد جامع قرار
دارد. در مورد قدمت و سال ساخت دقیق مسجد جامع قم، اظهارات و بیانات مختلفی وجود
دارد. برخی از مورخین و باستان‌شناسان، تاریخ ساخت آن‌ را به قرن ششم هجری قمری و
مقارن با حک
مسجد
جامع قم در بافت قدیم شهر، خیابان آذر و نزدیک دروازه ری واقع گردیده است. مسجد جامع قم نیز از جمله مکان‌های تاریخی مهم و ارزشمندی است که
با به کارگیری اصول معماری ایران ، از جلال و شکوه قابل توجهی برخوردار است. جالب است بدانید که حرم حضرت معصومه نیز در نزدیکی مسجد جامع قرار
دارد. در مورد قدمت و سال ساخت دقیق مسجد جامع قم، اظهارات و بیانات مختلفی وجود
دارد. برخی از مورخین و باستان‌شناسان، تاریخ ساخت آن‌ را به قرن ششم هجری قمری و
مقارن با حک
از زمان ورود اسلام به ایران، مسجد همیشه جلوه‌گاه هنر و ذوق ایرانی بوده است. آفرینش‌های هنری در کنار ذوق بندگی، شاهکارهایی در معماری و هنر پدید آورده است که غبار زمان نتوانسته است اندکی از زیبایی آن کم کند. مسلمان ایرانی، در کنار زندگی ساده و پرهیزگارانه خود، تمام داشته‌ها و هنرش را صرف زیبایی و شکوه مسجد می‌کرد. از طرف دیگر مسجد، برای مسلمانان، همیشه پایگاه امنیت و همیاری بوده، بنابراین چشم‌نوازی بنا اهمیت بسیار زیادی داشته است. کوشش مس
دیروز به بچه ها گفتم پاشین بریم نمایشگاه کتاب، گفتن نه. گفتم پاشین بریم بیرون از الان که کاری نداریم، بمونیم خوابگاه می پوسیم؛ بازم گفتن نه :| 
منم دست خودمو گرفتم، گفتم عزیزم بیا، خودم میبرمت بیرون؛ ولشون کن این بی ذوقا رو. خودم میبرمت نمایشگاه. رفتم. اولش دلم نخواست برم؛ با خودم بد اخلاق تر شدم. گفتم پااااشو، پاشو بریم. همیشه اینجور وقتا اولش مقاومت می کنم ولی واقعا خوش میگذره. حس بعدش رو دوس دارم:)
خلاصه راضی شدم رفتم، بنم رو گرفتم و راهی نما

این کارشناس مهدوی با بیان اینکه در چهل سالگی انقلاب باید بررسی کنیم که آیا ظرفیت انقلاب اسلامی در حوزه مهدویت صرفاً تا این حد بوده است؟، ابراز کرد: باید در سال های آینده مهدویت را وارد چشم اندازهای نظام و کرسی مهدویت را در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد کنیم.وی با بیان اینکه دومین دستاورد انقلاب در زمینه مهدویت در عرصه مقابله با آسیب هایی است که در این حوزه بروز می کند، گفت: در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی مقابله خوبی با جر
نیاز به سخن نیست که رحیم هودی عمرش را صرف ارتقا و بالندگی هنر این استان، بلکه این کشور اسلامی کرده است.
انتشار: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس - شبستان - هنرشیراز - ایرنا - مهر - پیام فارس - راستین آنلاین - باشگاه خبرنگاران جوان - دانشگاه شیراز -روزنامه سبحان مورخ 5 شهریور 1398- روزنامه خبرجنوب مورخ 5 شهریور 1398 - روزنامه افسانه مورخ 6 شهریور 1398 - روزنامه شیرازنوین مورخ 6 شهریور 1398 -
ادامه مطلب
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع اصفهان 
دراین فایل مسجد جامع اصفهان مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت و دارای 39اسلاید قابل ویرایش می باشد.این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

یکی از بناهای تاریخی شهر اصفهان که قدمت آن به قرن دوم هجری قمری باز می گردد . این مسجد در سال 156 هجری قمری 777
دراین فایل مسجد جامع اصفهان مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت و دارای 39اسلاید قابل ویرایش می باشد.این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

یکی از بناهای تاریخی شهر اصفهان که قدمت آن به قرن دوم هجری قمری باز می گردد . این مسجد در سال 156 هجری قمری 777
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
39

حجم
10642 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، ساعتی پیش با حضور در مصلای امام خمینی (ره) محل برگزاری سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران، بازدید خود از این نمایشگاه را آغاز کرده‌اند.
به گزارش فارس بر اساس این گزارش، ناشران و غرفه‌داران راهرو‌های ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ شبستان اصلی که هم‌اکنون محل بازدید رهبر انقلاب است، با دیدن ایشان غافلگیر شده‌اند؛ چرا که در بازدید امسال، تمام کسانی که کارت غرفه‌داری نمایشگاه را دارند، امکان حضور در غرفه‌ها

مرجعیت دینی، وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران 
همچنین حجت الاسلام «محمود متوسل» در تشریح خدمات متقابل مهدویت و انقلاب، اظهار کرد: مهمترین ویژگی و وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب ها در جهان آن است که این نهضت با رهبری یک مرجعیت دینی آغاز شد و به ثمر رسید و در سایه همین مرجعیت، عموم اقشار مردم با انقلاب همراهی کردند و مثل دیگر انقلاب ها به طبقه کارگری یا روشنفکری و امثال آن محدود نمی شد.مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تصریح
قرارگاه مردمی سلامت شهرستان کاشمر(مبارزه با کرونا)
ابراهیمیان گفت: در این روزها که همه به فکر سلامتی خویش هستند اعضای کانون و کارگروه فرهنگی مسجد امام علی ع  کاشمر معابر محله امام علی در شهرک سید مرتضی ع کاشمر  را با هماهنگی کاررگوه سلامت شهرستان کاشمر ضد عفونی کردند.
«ابراهیمیان » در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در کاشمر گفت: ورود آگاهانه، جهادی و خودجوش اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار دیگر ارگان ها در شبکه‌های اجتماعی و

حجت الاسلام متوسل تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب عنوان این مرجع تقلید به «ولی فقیه» تغییر یافت؛ ولی فقیه همان مرجعی است که سرپرستی جامعه را نیز بر عهده دارد و مردم این سرپرستی را به دلیل نایب امام زمان(عج) بودنِ وی پذیرفته اند؛ به عبارت دیگر، مردم اگر قبل از انقلاب به فرمان مرجع تقلید مبارزه می کردند بعد از انقلاب تحت امر ولی فقیه مبارزه با استکبار و ظلم را ادامه دادند.وی در ادامه بیان کرد: از این رو، هم انقلاب و هم نظام جمهوری اسلامی هر دو م
رویش‌های قرآنی انقلاب، دیروز
(سه شنبه) در قم تجلیل شدند.

نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی استان قم به ریاست آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم، در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.
مدیران‌کل ارشاد و فرهنگ اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان قم، رئیس مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) و جمعی دیگر از مسؤولان استانی از جمله مسولین محترم:
کانون مساجد
حوزه علمیه
مسجد جامع گرگان بیشتر گردشگران در شهری مثل گرگان به دنبال جاذبه های طبیعی اند؛ دریا، جنگل، آبشار و طبیعتی سرسبز که دست به دست هم یکی از زیباترین شهرهای ایران را شکل داده اند اما در کنار آثار طبیعی، این شهر جاذبه های تاریخی زیادی هم در خود جای داده است. یکی از برجسته ترین آثار تاریخی گرگان، مسجد جامع این شهر است، مسجدی کهن با معماری جذاب که از مهمترین آثار مذهبی این شهر به شمار می رود و در لیست آثار ملی ایران هم به ثبت رسیده است.

مسجد جامع گرگا
بسم الله الرحمن الرحیم

عشق سوزان است بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه خواهان است بسم الله الرحمن الرحیم
دل اگر تاریک اگر خاموش بسم الله نورگر چراغان است بسم الله الرحمن الرحیمنامه ای را هُد هُد آورده ست آغازش توییاز سلیمان است بسم الله الرحمن الرحیمسوره ی والیل من برخیز و والفجری بخواندل شبستان است بسم الله الرحمن الرحیمقل هو الله احد قل عشق الله الصمدراز پنهان است بسم الله الرحمن الرحیمگیسویت را بازکن انا فتحنایی بگودل پریشان است بسم الله ا
خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد: موضوع یادواره شهدا را در موتورهای جستجوگر اینترنت که دنبال کنید یا اگر مروری بر خاطرات خود از این برنامه ها داشته باشید، مشاهده می شود که بزرگداشت این ستارگان عمدتا با مجلس روضه همراه است که صد البته خوب و پسندیده است، گرامیداشت شهدا با زمزمه نام سیدالشهدا (ع).

مشاهدات خبرنگار ما از یادواره های شهدای مختلف همین موضوع را تصدیق می کند، از همین رو، معمولا این مراسم در فضای سوگ و روضه خوانی اجرا

فرسوده دل و جانم آشفته ای  در خوابم                           رهسپار اندر شب
                          خوابی شده آزارم 

در شبی تار و سیاه
        قایقی می سازم               دور از همهمه خوابستان       آسمان است آرام 
      وستاره هایی که می درخشند در یک قاب سیاه 
       مثل زیبایی ماه
       همه جا تاریک است 
      نوری از زمزمه عشق چراغانی است       نقطه نقطه نور در جشن چراغستان       مثل یک نقاشی  مثل یک رویا 
      می درخشیدند در هلهله ساحل ش
مسجد گوهرشاد مشهد
به حرم حضرت امام رضا (علیه السلام)  که بروید، در جنوب آن مسجدی زیبا خواهید دید که به مسجد گوهرشاد معروف است.این مسجد به دستور گوهرشادبیگم همسر شاهرخ در عهد تیموری در مشهد ساخته شد.مسجد گوهرشاد مشهد دارای قدمت تاریخی و معماری زیبایی است.که همواره گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.این طور به نظر می رسد که این مسجد به دلیل مجاورت حرم امام رضا و همچنین زیبایی‌های هنری آن، پربازدیدترین مسجد ایران محسوب می شود.در گذشته این مسج
مسجد جامع گرگان بیشتر گردشگران در شهری مثل گرگان به دنبال جاذبه های طبیعی اند؛ دریا، جنگل، آبشار و طبیعتی سرسبز که دست به دست هم یکی از زیباترین شهرهای ایران را شکل داده اند اما در کنار آثار طبیعی، این شهر جاذبه های تاریخی زیادی هم در خود جای داده است. یکی از برجسته ترین آثار تاریخی گرگان، مسجد جامع این شهر است، مسجدی کهن با معماری جذاب که از مهمترین آثار مذهبی این شهر به شمار می رود و در لیست آثار ملی ایران هم به ثبت رسیده است.
مسجد جامع گرگا
اخلاص محدث قمی رحمه الله
محدث قمی، حدیث اخلاص بود و آیه زهد. در مسیری که می رفت، اگر کوچک ترین شبهه ای در دلش رخنه می کرد که قدمش برای خدا نیست و یا وسوسه ای قلبش را می لرزاند، بدون هیچ تأملی از مسیر بازمی گشت. حتی اگر جمعیت بسیار نمازگزار، در قلبش او را متوجه خود می ساخت، ازامامت جماعت خودداری می کرد. یکی از دانشمندان معاصر حکایت می کند:
من از همان اوقات که به تحصیل مقدمات اشتغال داشته ام، نام محدث قمی را در محضر مبارک پدر بزرگوارم زیاد و توأم ب
معاون
هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در اختتامیه اولین
جشنواره ملی شعر رضوی شیراز، شعر رضوی را از اثرگذاری شگرفی برخوردار
دانست.
انتشار: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس - باشگاه خبرنگاران جوان - تماشا - ایکنا - پیام فارس - قدس آنلاین - شبستان - ایسنا - ایبنا - دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه -
ادامه مطلب
 سلام
یادم رفت بگم بچه ها این روزا که نمایشگاه کتاب بچه هایی که تهران هستن و می تونن برن نمایشگاه اگه دوست دارید ترجمه ی دیگه از نجلا جان رو بخونید حتما حتما یه سر به غرفه انتشارات باژ هم بزنن:
عکسم هم تازه دیدم بهم خرده نگیرید

نام مجموعه: رویازاد آهنین
 شماره و نام جلد: 1- پادشاه آهنین
نویسنده:  جولی کاگاوا
برگردان به فارسی: نجلا محقق
ژانر: فانتزی
قیمت کتاب: 29500 تومان -> قیمت نمایشگاهی نیست
.
.
.
.
پ.ن:آدرس انتشارات در نمایشگاه: شبستان -بخ
بسم الله الرحمن الرحیم

عشق سوزان است بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه خواهان است بسم الله الرحمن الرحیم
دل اگر تاریک اگر خاموش بسم الله نورگر چراغان است بسم الله الرحمن الرحیمنامه ای را هُد هُد آورده ست آغازش توییاز سلیمان است بسم الله الرحمن الرحیمسوره ی والیل من برخیز و والفجری بخواندل شبستان است بسم الله الرحمن الرحیمقل هو الله احد قل عشق الله الصمدراز پنهان است بسم الله الرحمن الرحیمگیسویت را بازکن انا فتحنایی بگودل پریشان است بسم الله ا
 مسابقات تنیس روی میز بین نوجوانان  فعال کانون فرهنگی هنری ولایت همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم در بیهود قاین برگزار گردید.
گفتنی است برگزاری این رقابتها را آقایان آزاد و هادوی ( از فرهنگیان بیهود ) بر عهده داشتند  و از بین 20 شرکت کننده ای  که در محل " کلوپ ورزشی دانش آموزی کانون ولایت " به رقابت پرداخته بودند؛ دانش آموزان دبیرستان جهاد بیهود: ابوالفضل عرب نژاد، علی رمضانی و محمد جواد رحمانی فر به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم شدند و از طرف ک
آستان امامزاده سیداحمد (علیه السلام) در بخش تخت شهرستان
بندرعباس، 60 کیلومتری شهر بندرعباس، دهستان تخت، روستای چاهستان واقع شده
است. بنای ساختمان بقعه شامل یک شبستان به مساحت تقریبی 200 متر مربع،
گنبد تک پوش، ایوان و رواق دورتا دور است.
به اعتقاد اهالی این امامزاده منسوب به امام موسی بن جعفر
(علیه السلام) می باشد که مورد تکریم و احترام اهالی منطقه و روستاهای
اطراف بوده و زائرین بسیاری از امارات متحده عربی جهت زیارت به این
امامزاد
در جبهه جنوبی میدان نقش جهان ـ (میدان امام) ـ یکی از زیباترین مساجد
جهان اسلام قراردارد که به دستور شاه عباس اول ، توسط استاد علی اکبر
اصفهانی احداث گردیده است . در مرحله اول سردرب اصلی و جلوخان ورودی با دو
مناره خارجی مسجد ساخته می شود . درب مسجد با ورقهای نقره و طلا تزئین
گردیده و مربوط به دوره شاه صفی ، جانشین شاه عباس اول است . در داخل مسجد
یک حیاط اصلی و مرکزی ، با چهار ایوان و دو حیاط فرعی جانبی قراردارد .
گنبد خانه جنوبی به صورت دو پوش اج
پارک
ملت یکی از قدمیترین پارک شهر رشت محسوب می گردد که روزانه بسیاری از مردم برای
گذراندن اوقات فراغت به این پارک سر خواهند زد. پارک ملت در نزدیکی بلوار شهید
انصاری رشت و در نزدیکی خیابان گلسار که بسیار طرفدار است قرار دارد.این پارک در
یکی از باغ های قدیمی شهر رشت به نام باغ سیاه است که بعدها تبدیل به پارک می شود .
پارک ملت با درختانی بلند و زیبا که اکثر آن ها قدیمی هستند و آب نمای موزیکال نظر
بسیاری از گردشگران را نیز به خود جلب می کند. در قسمتی
پارک
ملت یکی از قدمیترین پارک شهر رشت محسوب می گردد که روزانه بسیاری از مردم برای
گذراندن اوقات فراغت به این پارک سر خواهند زد. پارک ملت در نزدیکی بلوار شهید
انصاری رشت و در نزدیکی خیابان گلسار که بسیار طرفدار است قرار دارد.این پارک در
یکی از باغ های قدیمی شهر رشت به نام باغ سیاه است که بعدها تبدیل به پارک می شود .
پارک ملت با درختانی بلند و زیبا که اکثر آن ها قدیمی هستند و آب نمای موزیکال نظر
بسیاری از گردشگران را نیز به خود جلب می کند. در قسمتی
دهه 60 و سال هایی که مرحوم کربلایی علی کرباسی خادم مسجد جامع  شهر نراق بود سن کمی داشتم .در ماه مبارک رمضان موقع اذان مغرب با یکی از دوستان سر تکبیر گفتن نماز جماعت بحثمان شد .

شهید حسن کرباسی
حسن کرباسی فرزند کربلایی علی به ما تذکرداد ولی ما گوش نکردیم .فلذا حسن ما را برد کنارحوض کوچکی که در شبستان قدیم مسجد بود ما را  داخل آب برد  و چون تابستان بود ما کیف کردیم. حسن کلی به ما خندید و بعد هم رفتیم داخل مسجد و نوبتی مُکبر شدیم .
از رفتارش خیلی خوش

تاریخ تجدید بنای این مسجد معلوم نیست اما محراب آن در تاریخ 676 هـجری قمری ساخته‌شده است. این مسجد به همراه سایر اجزای بافت قدیمی شهر به‌ویژه بازار و راسته‌های آن بارها مورد مرمت و بازسازی قرارگرفته است

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان در جریان بازدید از مسجد جامع ارومیه از ادامه روند عملیات اجرایی پشت‌بام مسجد جامع خبر داد و افزود: «بخشی از اق
کانون
 فرهنگی هنری نورالثقلین مسجدجامع ، فرهنگی
اجتماعی پایگاههای مقاومت بسیج ثارالله و امام علی (ع) روستا ، دهیاری و شورای
اسلامی روستا  با اجرای برنامه‌های متنوع
فرهنگی  با عنوان «عید بندگی» در نماز عید
سعید فطر در مسجد جامع روستا  میزبان
نمازگزاران است.
به گزارش خبرگزاری شبستان
و به نقل از روابط عمومی کانون فرهنگی هنری نورالثقلین مسجد جامع ، همزمان با
فرا رسیدن عید سعید فطر، فرهنگی پایگاه مقاومت بسیج امام علی و کانون نورالثقلین
مسجد

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، ترویج مهدویت هم در دستور کار بوده چنان که در کتاب درسی مدارس و دانشگاه ها مباحث مهدوی طرح شده و همین سبب گشته تا شناخت مردم از امام عصر(عج)، مهدویت و انتظار افزایش بیابد. 
تا ظهور صغری در افکار رخ ندهد ظهور کبری واقع نمی شود 
همچنین حجت الاسلام «عباس خادمیان» درباره برکات مهدوی انقلاب اسلامی، گفت: یکی از بزرگترین خدمات انقلاب اسلامی در این باره، آن است که زمینه غفلت و انحراف را در افکار عامه مردم و اندیشمندان
در مدرسه ی چهارباغ کتیبه های زیبا و متعددی وجود دارد که با شیوه های مختلفی نگاشته شده اند. این کتیبه ها بر روی چوب، رنگ، فلز و کاشی مکتوب شده است. کتیبه های نستعلیق در دست اندازهای چوبی، غرفه های شش گانه اطراف سراسری مدخل ورودی، با اشعاری به خط محمد صالح اصفهانی (7773 ه.ق)؛ کتیبه های سنگاب وسط سرسرای مدرسه به قل یکی از طلاب به نام محمد مهدی الحسینی و حجاری محمد طاهر (7770 ه.ق)؛ که شامل صلوات بر چهارده معصوم است. کتیبه ی حکاکی شده سنگ شاخ موجود در شرق
" یه روز یه غریبه ای اومد به خونه ی شهریار. گفت آقای شهریار جای شما خالی خونه ی گلچین معانی بودیم، جمع شعرای شبه هندی بودن. مثل امیری و فلان و فلان، بعد شروع کرد بد و بیراه هایی که اونا به شهریار گفتن رو نقل کرد. شهریار هم سرشو پایین انداخته بود و گوشه ی لبش می لرزید. وقتی ناراحت می شد گوشه ی لبش می لرزید. من هم هی یه نگاهی به آقا می کردم که یک لحظه به من نگاه بکنه که بهش اشاره کنم که چرا جلوی پیرمرد این حرفها رو می زنی؟ ... این فحشها و بد و بیراه ها را
دانش آموزان دبیرستان جهاد بیهود روزی متفاوت را در قالب اردوی تفریحی در منطقه سرسبز و ییلاقی " زَرَخّ  "  گذراندند.اردوی تفریحی مذکور در قالب دو گروه دختران و پسران در دو منطقه زرخ و با حضور دبیران جهاد برگزار گردید. ایجاد روحیه کارِ گروهی ، تجدید قوا برای امتحانات پایان سال و استفاده از مواهب طبیعی خدادادی از اهداف این اردو بود.
خبرنگار شبستان- کانون فرهنگی - 1398/2/14

نسیم بیهود
پایگاه اجتماعی فرهنگی کانون ولایت - بیهود ق
آستان امامزاده سیداحمد (علیه السلام) در بخش تخت شهرستان
بندرعباس، 60 کیلومتری شهر بندرعباس، دهستان تخت، روستای چاهستان واقع شده
است. بنای ساختمان بقعه شامل یک شبستان به مساحت تقریبی 200 متر مربع،
گنبد تک پوش، ایوان و رواق دورتا دور است.
به اعتقاد اهالی این امامزاده منسوب به امام موسی بن جعفر
(علیه السلام) می باشد که مورد تکریم و احترام اهالی منطقه و روستاهای
اطراف بوده و زائرین بسیاری از امارات متحده عربی جهت زیارت به این
امامزاد
در ضلع شرقی میدان امام (نقش جهان) مسجدی قراردارد که در زمان شاه
عباس اول صفوی ، هنگام احداث میدان و همراه با بناهای اطراف آن به منظور
محل عبادت و حوزه تدریس مرحوم شیخ لطف اله ، که از علما و روحانیون بزرگ
جبل عامل در لبنان بوده ، ساخته شده است . ساختمان مسجد در سال ۱۰۱۱ هـ .ق
آغاز و در سال ۱۰۲۸ به پایان رسیده است . این مسجد دارای یک شبستان
زیرزمینی است که کف گنبدخانه را از سطح زمین بالاتر قرارداده است . به خاطر
استفاده های خاص علمی ـ مذهبی از این

تبلیغات